Meme Ameliyatları

Ben yalnızca bu ameliyatlarla ilgili değil herhangi bir konuda girişime gerek olmadığını düşündüğüm durumlarda hastayı o işlemin gereksizliği konusunda ikna ederim. Bu tarzımı da bütün hastalarım bilirler. Meme büyütme ameliyatlarını mutlaka ameliyathane koşullarında yaklaşık 1,5-2 saatlik bir ameliyat ile hastaların meme yapısına bağlı olarak kas altına yada meme dokusu altına silikon protezler yerleştirerek yaparım. Burada en önemli konu hastaların vücut yapılarına çok uygun büyüklükte protezlerin seçimidir. Hastalarıma vücutlarıyla çok uyumlu büyüklükte memeler yaparım. Ameliyattan 10 dk sonra hasta yatağına çıktığında kollarını başının üzerine kaldırırım. Hastalarım bu hareketi hiçbir şekilde ağrı hissetmeden rahatlıkla yaparlar. Aynı akşam hastaneden taburcu olurlar. İkinci günü direnlerini çektirmek üzere kendi arabalarını kullanarak bana ulaşırlar. Direnlerini çekerken asla sıkıntı yaşamazlar.  Direnlerin çekilmesinden hemen sonra hastalarımla dans ederim ve onları kucaklarım. Tabiki hastalarımız bu konudaki farklı duyumları nedeniyle müthiş bir şok yaşarlar. Ameliyat sonrasında bilinenin aksine hastalarım herhangi bir şekilde özel sütyenleri kullanmazlar. Meme küçültme ameliyatları ise benim ellerimde ortalama 4 saattir. Hastalarımız ertesi gün taburcu olurlar. Ciddi bir sıkıntı, ağrı asla yaşamazlar. İkinci günü direnlerini çektirmek üzere başvurduklarında meme büyütme ameliyatı sonrası gerçekleştirdiğim dans, kucaklama gibi ritüellerimi aynen gerçekleştiririm. Ameliyatından  48 saat sonra 7 saat araba kullanarak İzmir’e dönen hastam olduğunu söylemeden geçemeyeceğim. 

Derimizin yaşlanması, aynı yaralanma sürecinde olduğu gibi bazı fiziksel özelliklerini kaybetmesinden kaynaklanır. Bu nedenle cilt gençleştirme amaçlı uygulamalarda, vücudumuzun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını çeşitli yöntemlerle taklit ederiz.

Plazma içinde konsantre olarak bulunan trombositler cilde enjekte edildiğinde bunların bünyesinde bulunan büyüme faktörleri, kolajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta, bu da cildin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır.

“Platelet rich plasma” trombosit yönünden zenginleştirilmiş plasma uygulaması adı verilen yöntemin  kısaltılmış adıdır. Bir kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir işlemden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazmanın yine aynı kişiye cilt gençleştirme amaçlı enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir.

Kişinin kanı steril bir ortamda alınarak özel bir santrifüj cihazında yüksek hızda ve belli sürede döndürülür. Kanın alyuvarlar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken, trombosit açısından zengin bölümü ayrışır. Trombosit bakımından zengin bu plazmanın tedavi edilecek bölgeye enjekte edilme işlemi ise 30 dk sürer.

Uygulamadan hemen sonra ciltte canlılık ve parlaklık görülmektedir. Üç ver ya dört  uygulamadan sonra belirgin bir kalıcı etki görülür.

  • Estetik amaçlı uygulamalarda yüz, boyun, dekolte, eller,bacak içleri,kollar gibi vücut bölgelerine uygulanabilir.
  • Lazerle soyma gibi uygulamalardan hemen sonra derinin hızla yapılanmasına yardımcı olur.
  • Deride yıllarca ultraviyole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıklıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi,esneklik ve parlaklığın kazandırılmasına yardımcı olur.
    • İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolüne yardımcı olur.
    • Saç dökülmesi tedavisinde tek başına ve diğer tedavilere yardımcı olarak kullanılabilir.

Ayda birkaç defa uygulama yapılabilmektedir ve yılda bir tekrarlandığında kürlerin gençleştirici etkisi olabilmektedir.

Related Posts