Yüz Germe Ameliyatları

Yüz germe veya ritidektomi görünümün daha iyi olması için ve yüz veya boyundaki kırışıklık ve sarkmış deri gibi yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için yapılan estetik ameliyattır.

Ameliyat öncesi göz önünde bulundurulması gerekenler

Yüz germe ameliyatı olmak düşünülüyorsa, atılması gereken ilk adım plastik cerrahla görüşmektir. Hasta, cerrahi sonrası görünüş ve hisleri hakkındaki beklentilerini bu esnada cerrahıyla samimi olarak görüşmelidir. Herhangi bir estetik operasyon olmadan önce duygusal olarak dengede olmanız en önemli faktörlerden biridir. Estetik cerrahi görünümünüzü iyileştirip sizin kendinize olan güveninizi tazeleyecektir.

Cerrahınız sizi muayene ettikten sonra, uygulamadaki kararları etkileyecek diğer değişiklikleri sizinle görüşecektir. Yüz germe sonucunda yaşınızın beş ile on yıl arasında gençleşeceği söylenir, fakat tam sonucu belirlemek olası değildir. Gerçekci olarak başarılı bir yüz germe operasyonu yaşına göre hastanın görünümünün daha iyi olmasını sağlar. Sağlanacak iyileşmenin derecesi, yaş, kalıtım, kemik yapısı, derinin kişiye ait değişik karakterleri ve alışkanlıkları (alkol kullanımı, beslenme ve sigara) gibi faktörler tarafından belirlenir.

İlk görüşme sırasında cerrah uygulayacağı cerrahi tekniği, anesteziyi, operasyonun nerede yapılacağı ve gerçekci olarak ameliyattan ne beklenmesi gerektiğini içeren özel detayları açıklayacaktır. Yüz germe ameliyatına karar vermeden önce düşünülmesi gereken riskler ve masraflar gibi diğer faktörleri de cerrahınızla bu görüşmede konuşmalısınız.

Binlerce yüz germe ameliyatı her yıl başarılı olarak yapılmaktadır.. Gecikmiş iyileşme, lokal kan toplanması, enfeksiyon gibi ameliyat sonrası komplikasyonlar çok nadirdir. Tam olmayan iyileşme aşırı skarlaşmayı artırır, bazen ikinci bir operasyon gerektirebilir. İyileşme sürecinde, cerrahın ameliyat sonrası bakım önerilerine sadık kalındıkca komplikasyon riski en aza inmektedir.

Yüz germe ücretleri ve ameliyatın malzeme masrafları değişiklikler gösterebilir.. Ameliyatın uzunluğuna ve zorluğuna göre masraf daha fazla da olabilecekdir. Ek harcalamalar anesteziye ve cerrahinin yapıldığı hastaneye bağlıdır.