Meme Büyütme Mammaplastisi

Estetik meme büyültme ameliyatı, yada halk arasında bilinen adıyla silikon ameliyatı memenin boyutunu artırmak için yapılan cerrahi uygulamadır.

Ameliyat Öncesi Göz Önünde Bulundurulması Gerekenler

Bir kadın meme büyütme operasyonu düşünüyorsa, atması gereken ilk adım, bir plastik cerrahla görüşmektir. Ameliyat sonrası istediğiniz meme boyutu ve konturları hakkındaki beklentilerinizi samimi olarak doktorunuzla görüşmelisiniz.

Herhangi bir estetik ameliyat olmadan önce duygusal olarak dengeli durumda olmanız, ameliyat sonuçlarını etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Büyütme mammaplastisi memelerinizin şeklini değiştirecektirl. Estetik cerrahi görünümünüzü iyileştirip sizin kendinize olan güveninizi tazeleyecektir.

Cerrahınız sizi muayene ettikten sonra, göğüs duvarındaki meme ve derinin durumu gibi diğer kararları etkileyecek değişiklikleri sizinle görüşecektir. Memelerinde belirgin sarkma olan hastalar için, cerrahınız büyültme mammaplastisine ek olarak meme derisini küçültüp yeniden şekillendirme uygulamasını yani mastopeksiyi ( Meme dikleştirme ) tavsiye edebilir.

İlk görüşme sırasında cerrah, uygulayacağı cerrahi tekniği, anesteziyi, ameliyatın nerede yapılacağı ve gerçekçi olarak ameliyattan ne beklenmesi gerektiğini içeren özel detayları size açıklayacaktır. Büyütme mammaplastisine karar vermeden önce düşünülmesi gereken riskler ve masraflar gibi diğer faktörleride cerrahınızla bu görüşmede konuşmalısınız.

Binlerce kadına her yıl başarılı meme büyütme ameliyatı yapılmaktadır. Kapsüler kontraktür adı verilen, meme protezi çevreinde aşırı skar oluşumunun neden olduğu sertleşmenin yumuşatılması için bazen ikinci bir operasyon gerekebilir.Ancak bu durum deneyimli ellerde nadiren oluşur. İyileşme sürecinde cerrahın ameliyat sonrası bakım önerilerine sadık kalındıkca komplikasyon riski en aza inmektedir.

Meme büyütme mammaplastisinin ücretleri ve operasyonun malzeme masrafları, tekniğe ve kullanılan protezin cinsine göre büyük değişiklikler göstermektedir. Ameliyatın uzunluğuna, kullanılan protezin kalitesine ve ek detaylara göre ödeyeceğiniz ücret değişebilir.