Göz Kapak

Üst göz kapağı ameliyatını lokal anestezi altında çok konforlu olarak 35-40 dk’ da yapıyorum. Hasta ameliyattan hemen sonra kendi arabasını kullanarak evine gidebilir. Akşam kesinlikle ağrısı olmaz. Asla ağrı kesici kullanmasına gerek yoktur. Hasta ikinci gün geldiğinde göz kapağında morluk söz konusu olmaz. Hafif bir ödem olur. Hasta aynı akşam duş alır. Dördüncü günü hastamızın dikişlerini alırım. Hastamız dikiş alındıktan sonraki gün makyaj yapabilir. Alt ve üst göz kapakları birlikte ameliyat edilmesi gereken hastalarımı ise sedasyon anestezisi altında hafif uyutarak yaklaşık 2 saatlik bir süre içinde ameliyat ederim. Hastamız alt ve üst göz kapaklarına koyduğum çok ince bantlarla 1 saat sonra evine gider. Ameliyat süresini kesinlikle anımsamaz.  Ameliyat sonrası 2 saat kadar gözlerine buz uygulaması yapar. Asla ağrı kesici kullanması gerekmez. Yalnızca bantların varlığı nedeniyle göz kapaklarını rahat hareket ettiremeyeceği için bir konforsuzluk yaşar. İkinci gün geldiğinde bantlarını çıkarırım. Belki alt göz kapaklarında çok hafif düzeyle morluk olabilir. Aynı akşam duşunu alır. Dördüncü günde dikişlerini alırım. Her iki durumda da ameliyat izi kesinlikle kalmaz. Hastalarımız göz çevrelerindeki müthiş aydınlık ile çok mutlu biçimde yaşamlarını sürdürürler.

Derimizin yaşlanması, aynı yaralanma sürecinde olduğu gibi bazı fiziksel özelliklerini kaybetmesinden kaynaklanır. Bu nedenle cilt gençleştirme amaçlı uygulamalarda, vücudumuzun bir yarayı iyileştirirken yaptıklarını çeşitli yöntemlerle taklit ederiz.

Plazma içinde konsantre olarak bulunan trombositler cilde enjekte edildiğinde bunların bünyesinde bulunan büyüme faktörleri, kolajen üretimi ve yeni kılcal damarların oluşmasını uyarmakta, bu da cildin kendini hızla yenilemesini sağlamaktadır.

“Platelet rich plasma” trombosit yönünden zenginleştirilmiş plasma uygulaması adı verilen yöntemin  kısaltılmış adıdır. Bir kişiden alınan az miktardaki kanın özel bir işlemden geçirilerek bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki trombosit yönünden zenginleştirilmiş plazmanın yine aynı kişiye cilt gençleştirme amaçlı enjeksiyon yoluyla geri verilmesi işlemidir.

Kişinin kanı steril bir ortamda alınarak özel bir santrifüj cihazında yüksek hızda ve belli sürede döndürülür. Kanın alyuvarlar ve akyuvarlar gibi şekilli elemanları dibe çökerken, trombosit açısından zengin bölümü ayrışır. Trombosit bakımından zengin bu plazmanın tedavi edilecek bölgeye enjekte edilme işlemi ise 30 dk sürer.

Uygulamadan hemen sonra ciltte canlılık ve parlaklık görülmektedir. Üç ver ya dört  uygulamadan sonra belirgin bir kalıcı etki görülür.

  • Estetik amaçlı uygulamalarda yüz, boyun, dekolte, eller,bacak içleri,kollar gibi vücut bölgelerine uygulanabilir.
  • Lazerle soyma gibi uygulamalardan hemen sonra derinin hızla yapılanmasına yardımcı olur.
  • Deride yıllarca ultraviyole ışınlarına maruz kalmanın sonucunda oluşan kırışıklıkların düzelmesi, çöküntülerin giderilmesi,esneklik ve parlaklığın kazandırılmasına yardımcı olur.
    • İyileşmesi uzun süren yara, çatlak ve deri niteliğinin zarar gördüğü durumların kontrolüne yardımcı olur.
    • Saç dökülmesi tedavisinde tek başına ve diğer tedavilere yardımcı olarak kullanılabilir.

Ayda birkaç defa uygulama yapılabilmektedir ve yılda bir tekrarlandığında kürlerin gençleştirici etkisi olabilmektedir.