Dolgu Maddesi ile Meme Büyütme

Meme büyütme isteği ile başvuran ancak ameliyat korkusu nedeniyle bu dileğini gerçekleştiremeyen yada sürekli erteleyen hastalarda son yıllarda dolgu yöntemiyle meme büyütme işlemi yapılmaktadır. 

Aquafilling olarak bilinen ve içeriği %2 copolyamid; %98 su’ dan oluşan bir dolgu maddesi meme büyütme işlemi amacıyla başarıyla kullanılmaktadır. Uygulama ofis şartlarında, lokal anestezi ile yaklaşık 1 saat içinde gerçekleştirilir. Aquafilling dolgu maddesi mutlaka deneyimli hekimler tarafından meme dokusu ile göğüs kası arasındaki plana enjekte edilmelidir. Böylelikle meme dokusu içine enjeksiyon yapılması engellenebilir. Ayrıca kadın memesinin eşsiz şekli Aquafilling dolgu maddesi ile oluşturulabilir. Sonuçlar derhal gözlenebilir. Bu nedenle hasta ile hekimin kullanılacak dolgu miktarına birlikte karar verebilme olanağı vardır. Memenin son durumu (büyüklüğü) bu şekilde belirlenebilir.

Aquafilling dolgu maddesi ile ayrıca bacaklar şekillendirilebilir. Kalçalara istenilen şekil ve büyüklük kazandırılabilir.